Čerstvý lotosový kořen

lotosovy_koren

Chystám se už nějakou dobu napsat opět něco o čerstvém lotosovém kořenu. Chtěla bych toho napsat více, jenže nejsem ten psací typ :-) I když už je jaro, stále nás trápí dráždivé kašle, rýmy. Kořen jsem si poprvé vyzkoušela i u sebe. Nebývám nemocná, ale tento rok mě to skolilo. Zimnice, hučení v uších, suchý kašel, tlak v hlavě.

ingredience

  • Čerstvý kořen lotosu

instrukce

Přes zimu a ze začátku jara mívám kořen doma pro jistotu v lednici – vydrží cca 1 měsíc. Nebyla jsem schopná kořen připravit, tak jak to dělám pro své děti. Oloupala jsem ho, nakrájela pár větších kusů a dala vařit. Vařím cca 15 minut. Celý litr jsem odpoledne a večer vypila. V noci už šlo vše ven, vysmrkala jsem několik kapesníků, tlak v hlavě polevil a v uších přestalo hučet. Tak to jsem vařila 3 dny a šlo to opravdu poznat.

Další příklad. Syn dostal nedávno suchý dráždivý kašel, který se většinou projevuje, když jde dítě spát. Hned ráno jsem udělala „tinkturu“ http://mamasita.cz/lotosovy-koren-rymy-kasle-zahleneni/.  Už navečer syn začal odkašlávat, noc byla o poznání lepší. Opakovala jsem vždy ráno a večer po dobu tří dnů. Pak si už jen pár krát za den odkašlal. A bylo po kašli.

Komentáře jsou uzavřené.