Archiv podle ‘Čaje’ rubrika

Čaj z jasanových větviček

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jasanový čaj si už vařím roky, ale konečně jsem se odhodlala nasbírat si větvičky sama. Teď mám z čaje o to větší požitek :-). Tento čaj je zásadotvorný (tzv. česká bancha). Říká se, že se pije pro jasnou mysl. Hlavně je moc dobrý.

LOTOSOVÝ KOŘEN – RÝMY, KAŠLE ZAHLENĚNÍ

Tento příspěvek jsem zde měla ukrytý pod co byste měli vědět, dostala jsem více připomínek, že ho nemůžete najít. Dávám ho přehledně tady.

Dávala jsem ho zde na podzim, ale používám ho i nyní na jaře. Klasický případ, malý měl teď suchý kašel, kašlal hodněkrát za noc, díky kořenu, druhý den vlhký kašel a krásně se odhleňuje.

Podle tradiční čínské medicíny vládne podzimu element kovu. Kov ovliňuje plíce a tlusté střevo.

Přebytky z nevhodné stravy jsou ukládány do plic, poté vznikají kašle, rýmy, zahlenění….

Výborný pomocník na odhlenění je čerstvý lotosový kořen (dá se koupit na internetu, v některých prodejnách zdravé výživy).

Čaj ze skořápek vlašských ořechů – kašel, odhlenění

Výborný čaj na odhlenění, na suchý i vlhký kašel. Byla jsem teď pár dní v penzionu u Věrky Chasákové, která nám tento čaj vařila a účinky byly skoro hned. Naprosto super tip tento čaj. Mě připadá účinějsí než kořen lotosu.

Skořápky ořechů je dobré si nasušit na celou zimu :-)

Ovesný čaj – uvolnění, zklidnění

20151207_141101[1]

Tento čaj je vyborný na večerní popíjení, kdy je potřeba se zbavit přebytečných myšlenek, uvolnit se, zrelaxovat. Působí na nervové zklidnění. Vhodný na jógu, meditace, ale i jenom tak. Můžou pít kojící ženy, těhotné, malé děti – nemá vedlejší účinky.
Já mám na něm ráda jeho hutnou chuť a navození pocitu klidu.