Archiv podle ‘Chléb, recepty z kvásku’ rubrika

Špaldovo žitný kváskový chléb s dýní a kroupami

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skoro 6 let si pečeme doma kváskový chléb, Přesně řečeno, pekl ho vždy manžel. Konečně jsem se odhodlala k pečení i já. Nakonec to není nic složitého a dokonce se mi daří.

Další kombinace je s uvařenými kroupy a nastrouhanou dýní – s kroupy bude chléb zase výživnější.

Množství: 2 napařené chleby a jeden pečený. Chléb vydrží cca týden, když je tužší napařuji ho na pařáku a poté ho ohřeji na oleji za studena lisovaném olivovém, sezamovém.. nebo na ghi. Chuť je výborná.

Kvásková vánočka bez cukru a vajíček

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pečení této vánočky je skoro celodenní záležitost. Zatím nejnáročnější, co jsem kdy dělala. Moje recepty jsou totiž většinou rychlé a jednoduché. Řídila jsem se starým receptem od babičky, jen jsem si ho upravila dle mých představ, s prací s těstem mi pomáhala babička. Někde jsem ztratila popis. Snad to budu mít správně. Vzhledově byla velice pěkná, nebyla na kvásek ani moc tuhá, akorát jsem ji měla méně sladkou. Příště bych přidala více sladu a rozinek. Ale jako výzva to určitě je :-)

Chléb z kvásku (pečený i napařovaný)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kváskový chléb u nás doma pečeme už 5 let (převážně manžel), jiné pečivo používáme zřídka. je to recept na 3 chleby. My dva pečeme ve formě na biskupský chléb a jeden v nerezové kulaté formě napařujeme na pařáku.

Vlevo je napařený a vpravo pečený.

Chléb nám doma vydrží týden, když je tužší napařuji ho na pařáku a poté ho ohřeji na oleji za studena lisovaném, v zimě teď na sezamovém. Chuť je výborná.

Napařený kváskový chléb

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Můj první napařený kváskový chleba a jsem na něho pyšná. Velice chutný. Přidávám bez receptu, recept přidám později i na pečený a napařený. Napařený chleba je pro tělo, hlavně pro to dětské vhodnějsí než pečený.