Archiv podle ‘Dezerty’ rubrika

Dýňové muffiny s ovesnými vločkami

dynove muffiny

Co bychom pro děti neudělali :-). Nikdy jsem tyto svátky ráda neměla. A teď už s dětmi dlabeme dýně, pečeme i halloweenské perníčky, no co už :-). Hlavně, že chutnají a děti mají radost.

Jahodová marmeláda

jahody

Tento rok jsem na zavařování zvolila bio panelu – nemá vysoký glykemický index cca – 35, obsahuje až pětkrát více minerálních látek než třtinový cukr. Nepodléhá rafinaci, je zpracovávána přirozeně. Pokud se do zavařeni přidá sůl – vytáhne sladkou chuť ovoce. Pokud se Vám to bude zdát málo sladké – což je možné :-), přidejte sušené datle, rozinky, více panely.

Kudzu – má nízký glykemický index a použitím na zahuštění marmelády, GI celé marmelády snižuje

Makovo jáhlová náplň – do štrúdlu, palačinek, koláčů….

8F7E3DC1-8D17-449C-8C90-BA5A3132A933 (1)

Náplň je v hodná do dezertů, štrúdlů, palačinek, koláčů, buchet, do kaší. Je to starý recept z makrobiotiky, který doma používáme už dlouho. Chuť je výborná. I klasičtí strávníci to snědli s chutí :-). Takto upravený mák je dobře stravitelný, nepřekyseluje, nepálí po něm žáha (kdo s tím má problém).

Bezlepkový koláč s višní

kolac

Výborný koláč s pyré z Chytrého ovoce. Chtěla jsem ho sice upéct trošku jinak, ale mírně jsem se zamyslela. Ale i tak to bylo dobré. Musela jsem je doma odhánět, ať aspoň počkají než to koláč vychladne. Celkově měl životnost půl hodiny :-).

Bezlepková bábovka s Chytrou jahodou

babovka jahoda

Další z bábovek je bezlepková varianta. Bábovka se musí nechat zchladnout, aby ztuhla. Těsto je díky použitým moukám těžší, hutnější. Nakonec je vláčná a opravdu chutná.

Celozrnná bábovka

celozrnná bábovka

Bábovky, to je můj oblíbený moučník. Ne, že bych je ráda pojídala, ale ráda je vytvářím, a to na všechny možné způsoby. Celozrnné, pohankové, vegan, vegetarin, bezlepek, s ovocem, zeleninou (mrkev, dýně)…
Chtěla bych je všechny – tedy nějakou část zveřejnit (hodně receptů si nepamatuji, někam to napíšu a vyhodím :-)). Kdysi jsem do bábovek nedávala vejce, dnes už je do některých dávám a do některých ne.

Cuketový perník s čokoládou

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnes jsem na své zahrádce našla 2 cukety, konečně sezóna cuket začíná :-). Hned jsem se dala do pečení – cuketový perník a na večeři cuketové rizoto. Perník je díky cuketě vláčný.

Obrázek přidám

Kokosová bublanina bez mouky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Máme období jahod a třešní a bublanin, tady je recept na jednu bez mouky a klasického cukru. Ti co omezují sacharidy, mouku, pšenici a lepek využijí :-)

Dýňové perníky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Perníčky, které jsem dělala na dýňobraní do školky pro děti. Osvědčily se, budu je dělat i jako vánoční perníky. Jsou vláčné a hned měkké.

1 2 3 5