Štítky ‘špaldová mouka’

Dýňové perníky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Perníčky, které jsem dělala na dýňobraní do školky pro děti. Osvědčily se, budu je dělat i jako vánoční perníky. Jsou vláčné a hned měkké.

Hruškové muffiny

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Moje děti mají rády muffiny, snažím se vymýšlet různé kombinace. Jsou to rychlé a vděčné svačinky :-).

Množství cca 10 muffinů

Velikonoční perníčky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rychlé a snadné perníčky, dají se hned konzumovat, je to upravený recept, který poslala kamarádka. Děláme ho už roky i na vánoce. Poprvé jsem teď použila domácí vejce, místo nich jsem vždy dávala ovesnou smetanu. Výsledek je skoro stejný.

Množství cca 2 plechy

Banánové muffiny s kakaovými boby

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sladké, jemné, vynikající, klidně bych je snědla všechny sama, ale to dětem nemůžu udělat.
Babány jíme jen vyjímečně, hlavně v zimě – ochlazují organismus. Ale když se pečou, dodají sladkou chuť a už nás neochladí.
Opět rychlovka, dělala jsem s dcerou – recept bebyfiendly :-)

12 muffinů

Špaldovo žitný kváskový chléb s dýní a kroupami

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skoro 6 let si pečeme doma kváskový chléb, Přesně řečeno, pekl ho vždy manžel. Konečně jsem se odhodlala k pečení i já. Nakonec to není nic složitého a dokonce se mi daří.

Další kombinace je s uvařenými kroupy a nastrouhanou dýní – s kroupy bude chléb zase výživnější.

Množství: 2 napařené chleby a jeden pečený. Chléb vydrží cca týden, když je tužší napařuji ho na pařáku a poté ho ohřeji na oleji za studena lisovaném olivovém, sezamovém.. nebo na ghi. Chuť je výborná.

Babiččiny pletýnky

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pletýnky, někdy rohlíky, dělává moje prababička pro svá pravnoučata. Tyto pletýnky obsahují droždí, ale zase super, že když děti přijdou k prababičce, nedostávají žádné přeslazené sladkosti plné éček a „nesmyslů“. Tyto pletýnky děti milují, jsou mnohem lepší a chutnější než klasické rohlíky.

cca 13 – 14 ks pletýnek

Placičky s pohankovou moukou bez vajíček a mléka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podobný recept na placičky (palačinky) už tady mám. Jen jsem teď použila pohankovou mouku se špaldou, vše přesyla přes sítko. S pohankovou moukou se dobře pracuje, je krásně lepivá, nahrazuje vejce. Pro ty, kdo se bojí vařit bez vajec :-) Tyto placičky jsou rychlorecept, dělávám často (dnes tomu není jinak) jako svačinu na hory. Samozřejmě mouky můžete použit jakékoliv.

Kvásková vánočka bez cukru a vajíček

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pečení této vánočky je skoro celodenní záležitost. Zatím nejnáročnější, co jsem kdy dělala. Moje recepty jsou totiž většinou rychlé a jednoduché. Řídila jsem se starým receptem od babičky, jen jsem si ho upravila dle mých představ, s prací s těstem mi pomáhala babička. Někde jsem ztratila popis. Snad to budu mít správně. Vzhledově byla velice pěkná, nebyla na kvásek ani moc tuhá, akorát jsem ji měla méně sladkou. Příště bych přidala více sladu a rozinek. Ale jako výzva to určitě je :-)

Pracny – cukroví

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ingredince na tohle cukroví jsou stejné jako u ořechů, jen je přidáno koření. Zase trošku něco jiného. dětem moc chutná.

1 2